wordpress zalety

Każdy właściciel strony internetowej może znaleźć w sieci darmowe i płatne systemy CMS dzięki którym, w prosty sposób kontroluje się treści umieszczane na witrynie. Z pośród tych produktów na prowadzenie wysuwa się WordPress. Czym wyróżnia się ten system i dlaczego warto z niego skorzystać?

Dzisiejszy artykuł jest pierwszym z serii Kurs WordPress, który przeznaczony jest dla użytkowników początkujących gdzie po kolei będę objaśniał poszczególne elementy.

WordPress – co to jest?

Program powszechnie dostępny jest od 2003 roku. Przez ponad dekadę zdążył już umocnić swoją pozycję na rynku. System nie stoi w miejscu, cały czas jest rozbudowywany i poszerzany o nowe funkcjonalności. W tym miejscu warto dodać, że większość działających stron opartych jest właśnie na WordPress.

WordPress zalety czyli dlaczego warto go wybrać?

Jedną z głównych zalet systemu zarządzania treścią WordPress jest jego darmowa wersja. Zarówno prywatni jak i komercyjni użytkownicy mogą korzystać z tego systemu bez ponoszenia dodatkowych kosztów. W tej opcji wszyscy mają dostęp do wielu funkcji i rozszerzeń. Mało tego, każdy może samodzielnie konstruować dodatkowe moduły. Jeśli jednak będziemy chcieli wykorzystać jakąś zaawansowaną wtyczkę, czy rozbudowany szablon graficzny, to musimy liczyć się z niewielkimi opłatami.

Niewątpliwą zaletą tego systemu jest jego prosta obsługa.  Nawet jeżeli użytkownik stawia dopiero pierwsze kroki z oprogramowaniem typu CMS, to bez większych problemów poradzi sobie z instalacją i obsługą poszczególnych wtyczek. Co bardzo istotne nie potrzebna jest nawet znajomość języka PHP, lub HTML. Korzystanie z systemu jest intuicyjne. Wszystkie operacje wykonuje się z poziomu panelu administracyjnego. Poza tym każdy użytkownik ma dostęp do wsparcia technicznego w języku polskim.

Kolejną zaletą przemawiającą na plus za WordPress jest możliwość pobierania darmowych wtyczek dostępnych w internecie. Jeżeli użytkownik nie potrafi sam stworzyć wtyczki dopasowanej do swoich potrzeb, to w sieci z pewnością znajdzie coś co będzie mu odpowiadało. Kluczowym czynnikiem jest także proste pozycjonowanie i optymalizacja strony. System pod tym względem daje naprawdę sporo możliwości.

Jeżeli ktoś nie jest jeszcze przekonany czy WordPress jest właśnie dla niego, to na koniec warto dodać, że zarządzanie treścią strony za pomocą tego oprogramowania przynosi wymierne korzyści. Program nadaje się do tworzenia blogów i stron internetowych.