Instalacja wtyczek w WordPress doda naszej stronie dodatkowych funkcjonalności takich jak na przykład Galeria, Slider, Formularz kontaktowy czy wiele innych. Jednak wielu początkujących użytkowników ma problemy ze sprawnym zainstalowaniem wtyczek. Poniżej przedstawię prostą instrukcję jak zainstalować dodatkowe wtyczki w WordPress.

Instalacja wtyczek z oficjalnego katalogu WordPress

W panelu administratora WordPress przechodzimy do zakładki Wtyczki -> Dodaj nową. Pojawi się oficjalny katalog wtyczek.

instalacja wtyczek

Wpisujemy nazwę wtyczki, którą chcemy zainstalować. Po pojawieniu się wyników wyszukiwania klikamy na przycisk Zainstaluj.

instalacja-wtyczek-wordpress

Po pobraniu, rozpakowaniu i zainstalowaniu wtyczki pojawi się stosowny komunikat. Teraz klikamy Włącz wtyczkę. Wtyczka została poprawnie zainstalowana.

Ręczna instalacja wtyczek WordPress

Wtyczki możemy także zainstalować ręcznie pobierając jest ze strony https://pl.wordpress.org/plugins/ lub innego źródła. Znajdując odpowiednią wtyczkę klikamy przycisk Pobierz. Na nasz dysk zostanie zapisany plik w formacie *.zip.

instalacja-wtyczek-wordpress

W panelu administratora WordPress przechodzimy do zakładki Wtyczki -> Dodaj wtyczki i klikamy na przycisk Wyślij wtyczkę na serwer. Za pomocą przycisku Wybierz plik wyszukujemy pobranej wtyczki, zatwierdzamy i klikamy przycisk Zainstaluj.

instalacja-wtyczek-wordpress

Po wgraniu, rozpakowaniu i zainstalowaniu wtyczki pojawi się stosowny komunikat. Teraz klikamy Włącz wtyczkę. Wtyczka została poprawnie zainstalowana.

Instalacja wtyczki poprzez serwer ftp

Jest to także sposób na ręczne wgranie plików wtyczki. Pobraną wtyczkę w formacie *.zip rozpakowujemy i wrzucamy na nasz serwer do katalogu:

public_html/wp-content/plugins

Po wgraniu wtyczki przechodzimy do zakładki Wtyczki -> Zainstalowane wtyczki, wyszukujemy naszą wtyczkę na liście i klikamy Włącz. Wtyczka została poprawnie zainstalowana.

instalacja-wtyczek-wordpress