twitter

Serwisy społecznościowe typu Twitter cieszą się ogromną popularnością wśród prywatnych osób, polityków i przedsiębiorców. Dzięki nim możemy reklamować swoje usługi, nawiązywać kontakt z rodziną i znajomymi, a także poznawać nowe osoby.

Jednym z takich portali jest Twitter. Czym dokładnie jest ten serwis i jak z niego korzystać? Zapraszam do lektury. Poniżej znajdziecie kilka praktycznych wskazówek i opis niektórych funkcji.

Skoro wiemy już, że Twitter jest portalem społecznościowym, to automatycznie dowiadujemy się także, że jest to serwis w którym można zawierać znajomości i zdobywać obserwatorów. Co bardzo ważne, każdy z nas może mieć nawet kilka kont na Twitterze. Bez znaczenia czy jesteśmy osobami prywatnymi czy przedsiębiorcami, którzy reklamują swoje usługi. Konta można ze sobą łączyć, ich obsługa jest bardzo prosta, a nawet można ją w pewien sposób zautomatyzować.

Twitter od czego zacząć?

Po rejestracji nowego konta warto stworzyć kreatywną wizytówkę. Poleca się sumienne wypełnienie profilu i napisanie kilku słów osobie. Co prawda, wiele osób uważa, że internet daje im anonimowość, ale jeśli mamy zamiar na Twitterze promować swoją firmę, to należy zadbać o jej wizerunek.

Jeżeli proces rejestracji mamy już za sobą, to teraz warto znaleźć użytkowników o podobnych zainteresowaniach. Pamiętajmy o tym, że im więcej osób będziemy obserwować tym jest większa szansa na to, że one również klikną ikonę „Follow”.

Teraz czas na krótki przewodnik po hasłach wykorzystywanych na Twitterze

Tweet

Najprościej mówiąc Tweet jest to wpis. Jeżeli chcemy dodać taki wpis, to musimy pamiętać o tym, że może on mieć długość maksymalnie 140 znaków. Jego rolą jest poinformowanie innych użytkowników o tym co się aktualnie u nas dzieje i na czym się aktualnie skupiamy. Z uwagi na ograniczoną ilość znaków możemy do takiego wpisu dołączyć link. To właśnie on przeniesie osoby zainteresowane na naszego bloga, stronę internetową czy inny serwis społecznościowy. Dodając Tweet damy znać innym, że chcemy im przekazać jakąś ważną informację.

Retweet

RT czyli w rozwinięciu Retweet jest udostępnieniem wpisu innej osoby. Jeżeli spodobał nam się czyjś wpis, to po prostu przekazujemy go dalej.

Mention

Mention jest tak zwaną wzmianką. Stosuje się ją wtedy, gdy dokonując jakiegoś wpisu chcemy wspomnieć o konkretnej osobie. Co musimy wtedy zrobić? Należy przed imieniem lub nickiem osoby o której piszemy dodać symbol @. Wchodząc na swój profil możemy sprawdzić czy ktoś o nas wspomniał w swoich Tweetach.

Reply

Reply to nic innego jak odpowiedź. Możemy jej udzielić klikając na strzałkę pod dowolnym wpisem. Pamiętajmy o tym, że aktywne komunikowanie się na portalach społecznościowych, to klucz do sukcesu.

Hashtag

Hashtag czyli często spotykany symbol # umożliwia szybkie znalezienie wpisów na konkretny temat. Jest to pewnego rodzaju kategoryzacja, która ułatwia wyszukiwanie informacji. Jeżeli na przykład chcemy dowiedzieć się wszystkiego o premierze jakiegoś filmu, to wystarczy przed jego tytułem umieścić symbol #.

Moim zdaniem Twitter z dnia na dzień zdobywa coraz większą popularność. W Polsce zaczynają z niego korzystać nie tylko politycy i celebryci, ale także firmy i osoby prywatne. A Ty masz już konto na Twitterze?