Temat dla dzisiejszego artykułu nie był wybrany przypadkowo. Analizując odpowiedzi użytkowników, którzy brali udział w badaniu Gemius (rys. 1), doszliśmy do wniosku, że w 2016 roku najbardziej popularnymi wśród e-konsumentów były zapytania związane z dziedziną „Moda i uroda”.

Rysunek 1. Deklaracji klientów sklepów internetowych w badaniu Gemius

I chociaż te dane odnoszą się do Polskiego rynku e-commerce, można przypuścić, że zainteresowanie do blogów i stron hobbistycznych oraz stron firmowych poświęconych temu tematowi jest spore. Wykres z zapytaniem „moda” na serwisie Google Trends potwierdza nasze założenie (rys. 2). Zgodnie z nim, w skale od 0 do 100, temat „Moda” posiada 74 punktów w kraju. A więc, można powiedzieć na pewno, że to zapytanie jest popularnym wśród użytkowników z Polski.

Rysunek 2. Popularność zapytania „moda” w Polsce według ostatniego roku

Dlatego jeśli zastanawiacie, jaki temat wybrać do tworzenia strony internetowej, na pewno musicie zwrócić uwagę na poniższe motywy poświęcone modzie i urodzie. Zostały one stworzone przez zespół specjalistów TemplateMonster, którzy mają 11 letnie doświadczenie w realizacji funkcjonalnych produktów dla WordPress. Dzięki temu podane templatki mają następne plusy:

  • Są one responsywne i kompatybilne z popularnymi przeglądarkami internetowy. Dzięki temu Państwa strona będzie poprawienie wyświetlać się na różnych urządzeniach mobilnych.
  • Funkcjonalność. Templatki zostały zbudowane w oparciu o Cherry Framework, co pozwala korzystać się z szeregu rozszerzeń do tworzenia strony www.
  • Przyjazne dla SEO. Kod motywów stworzony jest w opraciu o standardy W3C i wytycznych wyszukiwarek internetowych.
  • Dokumentacja. W paczce z produktem można znaleźć aktualną dokumentację opisującą możliwości motywu.
  • Wsparcie 24/7. Kupując motywy dostajecie Państwo dożywotne wsparcie techniczne. Specjaliści TemplateMonster z chęcią pomogą rozwiązać jakikolwiek problem, który pojawi się podczas konfiguracji lub użytkowania motywu.

Zapraszamy, więc do bliższego zapoznania z wybranymi motywami.

Aahva

Motyw ten idealnie pasuje do tworzenia blogów poświęconych modzie i urodzie. Projekt templatki został wykonany w jasnych kolorach, co pozwala skupić uwagę odwiedzających na zawartości strony. Warto wyróżnić proste efekty animacyjne, które sprawiają, że strona jest dynamiczna.

Motyw Aahva opiera się o najnowszą wersję Cherry Framework 5.0, co pozwala Państwu korzystać się z dołączonych wtyczek i widgetów. Wśród tych dodatków wymienić możemy rozwijane menu, kalendarz, mediatekę, opcji mediów społecznościowych itd. Motyw również wspiera fonty webowe Google i technologię Retina. Ma on poprawny kod, który jest przyjazny dla SEO.

Szczegóły | Demo

Newsider

Za pomocą motywu Newsider możecie zbudować Państwo nowoczesny blog modowy oraz blog poświęcony urodzie. Ma on prosty projekt, który został wykonany w biało-czarnych kolorach z lekkim akcentem na turkusowy. Ostatnia kolor używany jest w przyciskach nawigacyjnych oraz nagłówkach, aby wyróżnić ważne elementy na stronie. Oprócz tego w projekcie wykorzystywane się różne widgety, co pozwala odwiedzającym szybko znaleźć interesujący rozdział i artykuł.

Funkcjonalność tego motywu jest realizowana za pomocą Cherry Framework 5.0. Dzięki temu możecie korzystać się Państwo z MegaMenu, zespołu, opinii, usług Cherry, polecanych wpisów itd. Oprócz tego motyw jest kompatybilny z popularnymi wtyczkami dla WordPress, co pozwala szybko dodać nowe opcje na stronę www.

Szczegóły | Demo

Mariella

Podany motyw będzie idealnie pasował dla firm, które zajmują się produkcją odzieży damskiej. Zawiera on wszystkie niezbędne rozszerzenia Cherry, które pomogą w wygodny sposób przedstawić produkcję na stronie i zachęcić klientów do zamówienia odpowiednego artykułu w sklepie. Oprócz tego templatka posiada rozbudowane opcje personalizacji. Za ich pomocą można szybko zmodyfikować wygląd strony bez „wejścia” w jej kod.

Strona domowa będzie idealną wizytówką dla firmy. Na niej umieszczona może być informacja o producencie, zebrane są aktualne kolekcje, opinii klientów i informacja kontaktowa. Jeśli przejdziemy do funkcjonalności templatki, należy wyróżnić obecność Power Builder’a i modułów treściowych. Za ich pomocą można tworzyć nietypowe projekty stron i zarządzać nimi dzięki technice „Przyciągnij i Upuść”.

Szczegóły | Demo

Monreal

Jeśli poszukujecie nowoczesnego motywu do prowadzenia bloga modowego, Monreal będzie idealnie pasował do realizacji tego celu. Chociaż możecie użyć go do innej tematyki stron. Motyw posiada 5 gotowych projektów niszowych, szereg stylów strony domowej oraz blogu. Oprócz tego templatka posiada rozbudowane opcje personalizacji, co pozwala szybko dopasować jej wygląd pod własne wymagania.

Do motywu zostały dodane popularne wtyczki, dzięki czemu macie Państwo wszystkie niezbędne opcje do tworzenia profesjonalnej strony www. Oprócz tego motyw wspiera WooCommerce, WPML i inne popularne wtyczki dla WordPress. Za ich pomocą można dodać brakujące funkcje do waszego bloga. Templatka jest również responsywna i kompatybilna z popularnymi przeglądarkami internetowymi.

Szczegóły | Demo

Guapa

Motyw Guapa ma prosty projekt, który jednak ma swoje zalety. Przede wszystkim można go dopasować do różnych tematów niszowych. Templatka nie jest obciążona nadmierną ilością elementów graficznych i skryptów. A więc strona zbudowana na niej będzie miała wysokie wyniki w testach Google Page Speed oraz GTmetrix.

Motywy rozpowszechnia się na licencji GPL, dzięki czemu możecie używać go do realizacji nieograniczonej liczby stron www. Zawiera on także szereg rozszerzeń, co pozwala Państwu tworzyć profesjonalną stronę bez stosowania zewnętrznych rozwiązań. Chociaż templatka jest całkiem kompatybilna z popularnymi wtyczkami dla WordPress.

Szczegóły | Demo

Chika

Podany motyw może zostać wykorzystany do tworzenia blogu modowego, lecz także do tworzenia strony firmowej. Taki szeroki spektrum zastosowań templatki możliwy jest dzięki obecności 3 motywów potomnych poświęconych różnym tematom oraz gotowym układom strony domowej i podstron. A dzięki wygodnym opcjom personalizacji możecie zmodyfikować wygląd motywu pod własne wymagania.

Do templatki została dodana rozbudowana galeria, rozwijane menu, opcje mediów społecznościowych i szereg widgetów dla wygodnego przedstawienia informacji na stronie internetowej. Oprócz tego motyw wspiera fonty webowe Google i technologię Retina. Jest on także kompatybilny z popularnymi wtyczkami dostępnymi na serwisie wordpress.org.

Szczegóły | Demo

Fashionia

Podany motyw ma wszystko, co jest potrzebne do tworzenia blogu modowego. Jego projekt został zrealizowany w jaskrawych kolorach, dzięki czemu będzie przyciągał uwagę odwiedzających do zawartości strony. Oprócz tego templatka zawiera ciekawe widgety, które pomogą przedstawić różne typy informacji na blogu.

Motyw Fashionia rozpowszechnia się na licencji GPL, co pozwala Państwu używać go do tworzenia dowolnej liczny stron www. Zawiera on także popularne wtyczki Cherry, które dodają szereg opcji do motywu. A jeśli będziemy potrzebowali dodatkowych funkcji, możecie dodać je, wybierając rozwiązania z repozytorium WordPress. Motyw ten jest kompatybilny z nimi.

Szczegóły | Demo

Fashion

Jak wynika z nazwy tego motywu, jest on poświęcony modzie. Jednak możecie używać go także do realizacji bloga o urodzie. Templatka jest na 100% GPL, co pozwala Państwu stosować ją wielokrotnie do realizacji różnych projektów www. Oprócz tego ona zawiera rozbudowane opcje personalizacji pozwalające wprowadzić wszystkie zmiany przez wygodne menu i sprawdzać je na bieżąco.

Ten motyw opiera się o Cherry Framework 5.0, dzięki czemu możecie korzystać z rozwijanego menu, mediateki, kalendarza, managera pasku bocznego itd. Oprócz tego motyw wpiera fonty webowe Google, co pozwala Państwu korzystać 500+ różnych fontów do przedstawienia zawartości na stronie www. Templatka również ma poprawny kod i jest przyjazna dla SEO.

Szczegóły | Demo

TrendoMania

Stylowe rozwiązanie do tworzenia blogu poświęconego modzie oraz urodzie. Oprócz udanego połączenia kolorów, w projekcie motywu znajdziemy wysokiej jakości obrazki i proste efekty animacyjne. Dzięki temu motyw wygląda młodzieżowo i będzie ciekawy dla odwiedzających.

Do zalet podanej templatka można zaliczyć licencję GPL wersji 3.0. Oprócz tego do templatki zostały dodane wtyczki i widgety Cherry, co pozwala Państwu korzystać się z rozwijanego menu, mediateki, polecanych wpisów, kalendarza, opcji mediów społecznościowych itd. Motyw ten zawiera mapę Google i wspiera fonty webowe Google.

Trendomania – Lifestyle & Fashion Blog WordPress Theme

Szczegóły | Demo

Waylard

Motyw Waylard to funkcjonalne rozwiązanie do tworzenia blogów tematycznych. Ma on klasyczny projekt blogowy, zawiera szereg widgetów i wygodną nawigację, co pozwoli odwiedzającym szybko znaleźć interesującą informację. Oprócz tego wszystkie opcje zarządzania wyglądem templatki zostały zebrane w sekcji „Personalizacja”. To pozwala Państwu szybko zmieniać projekt strony i dopasowywać go do własnych potrzeb.

Podany motyw jest oparty o Cherry Framework 5.0, dzięki temu posiada szereg wbudowanych opcji. Są to między innymi MegaMenu, kalendarz, mediateka, opcje mediów społecznościowych itd. A jeśli będziemy potrzebowali dodatkowych funkcji, możemy zainstalować popularne rozszerzenia dla WordPress. Motyw ten będzie kompatybilny z nimi. Oprócz tego on ma poprawny kod i jest przyjazny dla SEO.

Waylard – Fashion Blog & Magazine WordPress Theme

Szczegóły | Demo

Responsywny motyw WordPress StylePark – blog modowy #58377

Projekt tego motywu  łączy w sobie jaskrawe kolory i wysokiej jakości obrazki, które będą przyciągać uwagę odwiedzających do zawartości strony. Należy wyróżnić projekt strony domowej, która jest wizytówką dla blogu. Znajduje się na niej pełnoekranowy suwak i kafelki z popularnymi wpisami.

Do motywu tego zostały dodane funkcjonalne wtyczki Cherry. To pozwala Państwu korzystać się z rozwijanego menu, mediateki, opcji mediów społecznościowych i różnych widgetów. Templatka wspiera również fonty webowe Google. Dzięki temu można używać 500+ rożnych ciekawych typografii do wyświetlenia tekstu na stronie www.

StylePark – Fashion Blog WordPress Theme

Szczegóły | Demo

Fashion Blog

Jeśli poszukujecie motyw do poprzedniej wersji WordPress 3.x, podana templatka będzie idealnym rozwiązaniem dla was. Ma ona stylowy projekt, w którym główny nacisk został położony na wysokiej obrazki i dużą typografię. Oprócz tego templatka zawiera wtyczki Cherry, które rozszerzają funkcjonalność strony www.

Na stronie domowej motywu można znaleźć sekcje z informacjami i widgety, które pomogą odwiedzającym szybko znaleźć interesujący artykuł. Oprócz tego  znajdziemy tam galerię, co pozwala Państwu dodawać fotografie tematyczne i tworzyć różne zbiory z grafiką. Podany motyw wspiera WPML. Jest on także kompatybilny z innymi popularnymi wtyczkami dla WordPress, co pozwala szybko rozszerzyć jego funkcjonalność.

Fashion Blog WordPress Theme

 

Szczegóły | Demo

Przypominamy, że dla czytelników dostępny jest kod zniżkowy na wszystkie szablony w serwisie TemplateMonster.

Jak uzyskać 10% zniżki?

Przechodząc do sklepu TemplateMonster z mojego linka polecającego  otrzymujecie możliwość skorzystania z kodu zniżkowego dostępnego dla moich czytelników.

Kod zniżkowy: toplinkx

Kod zniżkowy należy wpisać po dodaniu produktu do koszyka, przed dokonaniem płatności.