Czytając moje ostatnie artykuły na blogu mogliście zapoznać się z motywami od TemplateMonster – amerykańskiej firmy, która tworzy funkcjonalne rozwiązania dla WordPress od stycznia 2006 roku. Przedstawiłem w nich kilka darmowych templatek GPL producenta a także opisałem motyw flagowy Monstroid2, który miałem możliwość przetestować wcześniej. A więc, jeśli szukacie darmowych oraz płatnych motywów do tworzenia strony oraz odnowienia projektu już istniejącej witryny, na pewno ten artykuł będzie przydatny. 

Tym razem postanowiłem przygotować jeszcze jeden wpis związany z powyższym tematem. Tym razem wybrałem 10 najpopularniejszych Premium motywów GPL ze strony TemplateMonster. Podczas tego wyboru kierowałem się następnymi kryteriami:

 • Brałem pod uwagę tylko motywy GPL. Po pierwsze, wszystkie najnowsze templatki producenta rozpowszechniają na tego typu licencji. Po drugie, licencja GPL pozwala Państwu używać motyw wielokrotnie do tworzenia dowolnej liczby stron www.
 • Zwróciłem uwagę na popularność motywów. Wybrałem te produkty, które mają wysoką ocenę od użytkowników, korzystających z nich.
 • Zwróciłem uwagę na funkcjonalność templatek. Poniższe motywy mają szereg funkcji, co pozwala tworzyć profesjonalne strony internatowe bez stosowania dodatkowych rozszerzeń.
 • Wybrałem popularne motywy tematyczne. Do tego zestawienia trafiły motywy, które są dostosowane pod konkretną tematykę. Można je dojść szybko dostosować do gotowego projektu.

Do zalet przedstawionych w tym artykule motywów można zaliczyć:

 • Responsywność i kompatybilność z popularnymi przeglądarkami internetowymi. Dzięki temu strona zbudowana o jedną z tych templatek będzie poprawnie wyświetlać się na urządzeniach mobilnych z dowolną rozdzielnością ekranu
 • Oparcie o Cherry Framework 5.0. Motywy zostały zbudowane w oparciu o najnowszą wersję frameworku, co pozwala korzystać się z szeregu różnych opcji. Do nich zostały dodane funkcjonalne wtyczki i widgety Cherry.
 • Integracja Power Builder. Motywy są w pełni zintegrowane z  Power Builder’em i dodano do nich 30 różnych modułów treściowych. To pozwala zarządzać zawartością strony i tworzyć unikatowe projekty za pomocą techniki „Przeciągnij i upuść”.
 • Rozszerzone opcje personalizacji. Praktycznie wszystkie opcje zarządzania wyglądem strony zostały przeniesione w sekcję „Personalizacja”. Takie podejście pozwala Państwu wyglądem strony w trybie online i sprawdzać wszystkie zmiany na bieżąco.
 • Wspieranie WPML i innych wtyczek. Podane motywy są kompatybilne z WPML i innymi popularnymi wtyczkami dla WordPress. Dzięki temu można szybko dodać interesujące opcje na stronę www.
 • Obecność rozszerzonej dokumentacji. W paczce z templatką dostaniecie Państwo rozszerzoną dokumentację, co pomoże szybko zapoznać się z możliwościami motywu i stworzyć nowoczesną stronę internetową.
 • Wsparcie techniczne 24/7. Jeśli podczas instalacji oraz dopasowania motywu wyniknie jakikolwiek problem, można skorzystać z pomocy specjalistów wsparcia technicznego.

Zapraszam więc do bliższego zapoznania z przygotowanymi motywami GPL.

Monstroid 2

I chociaż opisalem już możliwości tego motywu w recenzji, nie mogłem go ominąć. Jest to bardzo ciekawy produkt dla tych osób, które planują realizować różne projekty stron www. Za pomocą Monstroid 2 można bez żadnego problemu zbudować blog, stronę firmową oraz sklep internetowy. Ten motyw zawiera wszystkie niezbędne opcje, które pomogą stworzyć stronę internetową.

Monstroid2 zawiera 13+ gotowych układów stron niszowych. To pozwala od razu wybrać najbardziej pasujący temat dla szybkiego dopasowywania go do potrzeb projektu. Także do użytku dostępne są 7 konfigurowalne style nagłówka i stopki, 4 konfigurowalnych stylów blogu oraz ikony Linearicons. Te style razem z dodatkowymi opcjami zostały przeniesione w sekcję „Personalizacja”, dzięki czemu można zarządzać wyglądem strony w trybie online.

Funkcjonalność motywu została realizowana za pomocą ostatniej wersji Cherry Framework. Dzięki temu do templatki zostały dodane MegaMenu, kalendarz z możliwością rezerwacji, galeria itd. Monstroid2 zawiera także dodatkowe wtyczki z rodziny MotoPress i wspiera takie popularne rozwiązania jak WooCommerce, WPML, BuddyPress, bbPress. Motyw ma poprawny kod i jest przyjazny dla SEO.

Monstroid2 – Multipurpose WordPress Theme

Szczegóły | Demo

Elbrus

Elbrus to stylowe i funkcjonale rozwiązanie do tworzenia stron firmowych. Ten motyw ma nowoczesny projekt, w którym główny nacisk został położony na wysokiej jakości projekt graficzny i ciekawe efekty animacyjne. Dzięki temu strona wygląda profesjonalnie. Przy tym projekt nie jest obciążony nadmierną ilością elementów graficznych, a więc witryna będzie ładować się szybko.

Strona domowa jest wizytówką dla firmy. Znajdują się na niej sekcje z różnymi typami widgetów, które pomogą osobom odwiedzającym szybko zapoznać się z oferowanymi usługami i zachęcić do skorzystania z nich. Ciekawostką tego motywu jest także możliwość dodania wideo w tło. To pozwala w dodatkowy sposób skupić uwagę odwiedzających na odpowiednim bloku z informacjami. Podana templatka ma również wygodną nawigację, dzięki czemu poruszanie się po stronie jest proste i intuicyjne.

Motyw Elbrus został zbudowany w oparciu o Cherry Framework 5.0. Dlatego wraz z nim dostępne są funkcjonalne wtyczki i widgety, a mianowicie: rozwijane menu, dynamiczny suwak, manager panelu bocznego itd. Zawsze można też skorzystać z wtyczek dostępnych w repozytorium WordPress. Także templatka wspiera fonty webowe Google i technologię Retina.

Szczegóły | Demo

HomePro

HomePro to idealny szablon dla firm oraz agencji zajmujących się sprzedażą oraz najmem nieruchomości. Oprócz tego, że on ma stylowy projekt, została dodana do niego specjalna wtyczka Cherry Real Estate, która pomoże w wygodny sposób zarządzać obiektami nieruchomości.

Kolejnym atutem tego motywu jest wygodny projekt strony domowej. Po wejściu na stronę użytkownik widzi wyszukiwarkę z filtrami i sekcję z wybranymi obiektami nieruchomości. Znajdziemy tam także formularz zapisywania się na newsletter i przyciski do profili firmy w popularnych sieciach społecznościowych. Dostać się do pozostałych elementów strony można za pomocą rozwijanego menu.

Motyw HomePro opiera się o Cherry Framework 5.0, dlatego zawiera on szereg opcji, które pomogą Państwu zbudować nowoczesną stroną www. Oprócz wspominanej powyżej wtyczki do zarządzania obiektami nieruchomości, templatka zawiera galerię z filtrami, rozwijane menu, kalendarz, mapę Google itd. Podany motyw wspiera także wtyczkę IDX, która zapewnia osadzenie w blogu danych z rynku nieruchomości w czasie rzeczywistym.

HomePro Real Estate Portal WordPress Theme

Szczegóły | Demo

Finimore

Motyw Finimore będzie idealnie pasował do tworzenia strony dla firmy prowadzącej usługi finansowe oraz prawnicze. Chociaż może być także szybko dopasowany do innych tematów biznesowych. Dzięki rozszerzonym opcjom personalizacji wszystkie zmiany dotyczące wyglądu strony można realizować za pomocą wygodnego menu i obserwować je na bieżąco.

Projekt motywu idealnie pasuje do tworzenia stron biznesowych. Jest on prosty i nie jest obciążony nadmierną ilością elementów graficznych. Przy tym zawiera ciekawe efekty animacyjne realizowane za pomocą technologii HTML i CSS oraz Parallax. Oprócz tego motyw wspiera wideo w tle, co pozwala skupić uwagę odwiedzających na konkretnych elementach strony. Do innych zalet projektu templatki można zaliczyć ciekawą kolorystykę i wygodną nawigację.

Motyw Finimore został zbudowany w oparciu o Cherry Framework. Dzięki temu posiada on funkcjonalne rozszerzenia, w tym MegaMenu, dynamiczny suwak, chmura tagów, kalendarz, zakładki ulubionych stron itd. Motyw ten wspiera fonty webowe Google i posiada mapę Google. Templatka jest przyjazna dla SEO i ma dobre wyniki w testach Google Page Speed oraz GTmetrix.

Fenimore – Law Firm WordPress Theme

Szczegóły | Demo

Madeleine

Podany motyw można stosować do realizacji wszelkiego rodzaju stron poświęconych urodzie. Może to być również blog opowiadający o naturalnych kosmetykach, a także strona przedstawiająca centrum SPA oraz gabinet masażu. Do templatki zostały dodane funkcjonalne wtyczki i widgety wchodzące w zestaw nowej wersji Cherry Framework. To pozwala realizować powyższe strony bez stosowania dodatkowych rozszerzeń.

Po wejściu na stronę domową osoby odwiedzające mogą zapoznać się z kluczową informacją dotyczącą salonu i oferowanych usług. Jest tutaj sekcja z głównymi usługami salonu, informacją powitalną, porównywanie do konkurencji i ostatnimi artykułami z bloga. W stopce strony znajdują się dane kontaktowe, która pozwala odwiedzającym szybko skontaktować się w sposób telefoniczny oraz drogą mailową.

Jak pisałem powyżej, funkcjonalność motywu Madeleine została zrealizowana za pomocą Cherry Framework. To pozwala korzystać się z szeregu opcji niezbędnych do tworzenia profesjonalnych stron internetowych. A jeśli będziemy chcieli je rozszerzyć, można skorzystać z popularnych wtyczek dla WordPress. Motyw również jest responsywny i przyjazny dla SEO.

Madeleine – Spa Health & Skincare WordPress Theme

Szczegóły | Demo

BeDentist

Jak można wywnioskować z nazwy tego motywy, jest to doskonałe rozwiązanie do tworzenia strony dla gabinetu stomatologicznego. Oprócz stylowego projektu, który został wykonany w tradycyjnych kolorach dla tego typu stron, do templatki został zintegrowany specjalny kalendarz, który pozwala zapisać się na spotkanie w jeden klik myszką. Motyw ten zawiera także galerię i pozwala tworzyć blog, co pozwoli aktualizować stronę o ciekawą dla odwiedzających treść.

Strona domowa zawiera wszystkie niezbędne informacji dotyczące działalności gabinetu stomatologicznego. Znajduje się na niej sekcja z informacją powitalną, zaletami w porównywaniu do konkurentów, przeglądem usług i opiniami zadowolonych klientów. Są tutaj także dane kontaktowe i przycisk do kalendarza, gdzie można zarezerwować godzinę spotkania z lekarzem. Do pozostałych działów strony można dostać się za pomocą rozwijanego menu górnego.

Motyw ten opiera się o Cherry Framework 5.0, dzięki czemu zawiera wszystkie niezbędne funkcje nowoczesnych stron internetowych. Został on także integrowany z wtyczką Power Builder, która pozwala zarządzać zawartością strony za pomocą techniki „Przeciągnij i upuść”. Razem z tą wtyczką do templatki zostały dodane różne moduły treściowe i fonty webowe Google.

BeDentist – Dentist & Medical WordPress Theme

Szczegóły | Demo

Farmland

Motyw Farmland przyda się podczas tworzenia strony poświęconej rolnictwu, ogrodnictwu i wszelkich podobnych kategoriach tematycznych. Ma on nowoczesny projekt i zawiera wszystkie niezbędne funkcje, które pozwolą Państwu w najlepszy sposób przedstawić odwiedzającym swoją ofertę. A dzięki obecności rozbudowanych opcji personalizacji można szybko dopasować wygląd strony do potrzeb projektu.

Główny nacisk w projekcie templatki został położony na jakościowe obrazki i dużą typografię. W ten sam sposób jest realizowana strona domowa, która występuje jednocześnie jako wizytówka firmy. Znajdują się na niej różne sekcje zawierające tematyczne obrazki, co pozwala skupić uwagę odwiedzających na odpowiedniej informacji. Strona domowa zawiera także formularz kontaktowy, dzięki czemu osoby odwiedzające mogą szybko skontaktować się z managerem firmy.

Do motywu zostały zintegrowane kluczowe rozszerzenia wchodzące w zestaw Cherry Framework. To pozwala skorzystać się z rozwijanego menu, suwaka, galerii, licznika umiejętności, opcji mediów społecznościowych itd. Także podana templatka ma poprawny kod, a więc nie trzeba dostosowywać go do wymagań W3C oraz zaleceń wyszukiwarek internetowych.

Farmland – Agriculture & Farming WordPress Theme

Szczegóły | Demo

CarRepair

Jeśli szukacie funkcjonalnego rozwiązania do tworzenia serwisu samochodowego, na pewno musicie zwrócić uwagę na podaną templatkę. Motyw CarRepair ma nowoczesny projekt, w którym zostały połączone proste efekty animacyjne i wysokiej jakości grafika. Oprócz tego do templatki były dodane różne opcje, które pozwaląnam wykorzystać ten szablon nie tylko do serwisu samochodowego, lecz także do innych powiązanych tematycznie stron.

Na stronie domowej znajduje się dynamiczny suwak, sekcja z przeglądem oferowanych usług oraz opiniami byłych klientów. Tutaj jest także informacja o partnerach i przegląd ostatnich artykułów na blogu. Na górze i u dołu strony znajdują się przyciski do profili serwisu w popularnych sieciach społecznościowych. Dzięki temu osoby odwiedzające mogą dołączyć się do grona fanów i otrzymywać aktualności w wygodny sposób.

Podany motyw został zbudowany w oparciu o najnowszą wersję Cherry Framework. To znacznie rozszerza możliwości templatki i pozwala tworzyć profesjonalne strony bez stosowania dodatkowych rozwiązań. Przy tym podany motyw wspiera popularne wtyczki dostępne na repozytorium WordPress, a więc można szybko dodać nowe opcje do strony internetowej.

CarRepair – Auto Repair Services WordPress Theme

Szczegóły | Demo

Jericho

Jericho to stylowy motyw przeznaczony do tworzenia strony lub sklepu internatowego dla salonu fryzjerskiego oraz dla salonu kosmetycznego. Został on zbudowany w oparciu o najnowszą wersję Cherry Framework, a więc zawiera rozbudowane opcje personalizacji. Dzięki temu można w łatwy sposób dopasować wygląd strony do własnych potrzeb.

Strona główna stanowi wizytówkę dla salonu. Można na niej znaleźć podstawowe informacje o salonie, o pracy fryzjerów lub stylistów i przejść do najnowszych artykułów z blogu. Jeśli osoby odwiedzające będą miały jakiekolwiek pytania, mogą zgłosić się do osób odpowiedzialnych za stronę  za pomocą odpowiedniego formularzu znajdującego się na dole strony. Do pozostałych działów strony można przejść za pomocą rozwijanego meny górnego.

Jak pisałem powyżej, motyw Jericho opiera się o Cherry Framework 5.0, dlatego dlaprojektu strony www dostępnychjest mnóstwo opcji układu, różne moduły treściowe, galeria foto, zestaw funkcjonalnych widgetów, rozwijane menu itd. Templatka jest całkowicie responsywna i przyjazna dla SEO.

Jericho – Barber Shop Modern WordPress Theme

Szczegóły | Demo

Kustrix

Motyw ten jest typowym rozwiązaniem blogowym i zawiera podstawowe opcje do realizacji nowoczesnych stron www. Dzięki licencji GPL i rozbudowanym opcjom personalizacji, można wykorzystać ten szablon graficzny do tworzenia różnych blogów tematycznych. Jeśli będziecie potrzebować nowych opcji, możecie dodać je za pomocą popularnych wtyczek dla WordPress. Ten motyw będzie w 100% kompatybilny z nimi.

Projekt motywu został wykonany w jasnych kolorach, dzięki czemu uwaga odwiedzających skupia się na zawartości strony. Oprócz tego posiada on tradycyjny dwukolumnowy układ, gdzie po prawej stronie znajdują się widgety, a po lewej – krótki przegląd artykułów. Taki prosty projekt pozwala osobom odwiedzającym szybko znaleźć interesującą informację na stronie www.

Motyw Kustrix zbudowany został w oparciu o Cherry Framework 5.0, przy czym zawiera tylko kluczowe wtyczki i widgety wchodzące w zestaw tego frameworku. Dzięki temu strona jest lekka, a więc ma wysokie wskaźniki GTMetrix i Google’s Page Speed. Motyw ten jest całkowicie responsywny, dlatego będzie poprawie wyświetlać się na urządzeniach mobilnych z różną rozdzielnością ekranu.

Kustrix – Fashion Blog Magazine WordPress Theme

Szczegóły | Demo

Jak uzyskać 10% zniżki?

Przechodząc do sklepu TemplateMonster z mojego linka polecającego  otrzymujecie możliwość skorzystania z kodu zniżkowego dostępnego dla moich czytelników.

Kod zniżkowy: toplinkx

Kod zniżkowy należy wpisać po dodaniu produktu do koszyka, przed dokonaniem płatności.