Utworzenie własnej strony internetowe wbrew pozorom nie jest takie trudne jak się to wydaje. Dzięki serwisom typu Theme Forest można kupić gotowy szablon strony internetowej, który wystarczy uzupełnić o własne teksty i zdjęcia. Ostatnio przy dwóch projektach miałem okazję skorzystać z szablonu zakupionego od Template Monster.

W jednym z projektów wykorzystany został szablon numer 51253 🙂

Kilka słów o szablonach od TemplateMonster

Szczerze mówiąc wybór szablonu graficznego dla strony zawsze pochłania sporo cennego czasu. Decydując się na ofertę TemplateMonster mamy do dyspozycji następujące filtry:

 • zastosowany Framework
 • wersję Bootstrap
 • kompatybilność z wersją WordPress

Dodatkowy każdy szablon przypisany jest do danej kategorii tematycznej, np.: Edukacja, Fotografia czy Biznes. Kiedy wybierzemy już konkretny szablon możemy zapoznać się z wymaganiami szablonu co do wersji PHP czy MySQL.

Dlaczego warto było wybrać ten szablon od Template Monster?

 1. Bardzo prosty sposób instalacji szablonu, który nie powinien sprawić problemów nawet początkującym użytkownikom, dzięki przygotowanej dokumentacji.
 2. Szablon kupujemy wraz z zawartością demo, dzięki której dostosowanie strony oraz uzupełnienie jej w treść będzie łatwiejsze.
 3. Szablony od TemplateMonster pozwalają na użycie znacznej ilości shortcode’s co znacznie wpływa na ich funkcjonalność i tworzenie gotowej strony przez użytkowników posiadających jedynie podstawową wiedzę na temat WordPressa.
 4. Pomoc techniczna 24/7. W razie jakichkolwiek problemów z instalacją, konfiguracją czy modyfikowaniem szablonu uzyskamy pomoc od wsparcia technicznego. Co bardzo ważne, pomoc możemy uzyskać także w języku polskim.
 5. Zastosowanie Cherry Framework, o którego zaletach można wiele napisać. Przede wszystkim pozwala on na utworzenie dynamicznej i nowoczesnej strony, która zaciekawi każdego użytkownika.

A teraz druga strona medalu czyli wady

 1. Cena. Motywy dostępne w serwisie ThemeForest można kupić za 50$, na TemplateMonster płacimy 75$.
 2. Podczas modyfikacji strony miałem problem z wykorzystaniem zewnętrznych wtyczek.
 3. Motyw wykorzystać możemy tylko w jednym projekcie.
 4. Czas wczytywania strony znacznie został wydłużony.

Podsumowanie

Podsumowując uważam, że motywy od TemplateMonster idealnie sprawdzą się w roli szablonu pod tworzenie strony internetowej. Nie ważne czy jesteś użytkownikiem początkującym czy też zaawansowanym. Cena szablonu mimo, iż uznałem ją jako wadę całkowicie rekompensuje dodatkowy wydatek (w porównaniu do cen z ThemeForest). Płacąc więcej zyskujemy więcej.