slideshare

Jeśli masz swoją firmę i jeżeli na poważnie myślisz o zorganizowaniu profesjonalnej kampanii marketingowej, to mamy dla Ciebie świetnie wiadomości. Wykorzystaj SlideShare i postaw na wizualną komunikację.

Wiedza jeszcze nigdy nie była przekazywana w tak prosty sposób. Jeżeli korzystasz z sieci to na pewno wiesz jak działa Instagram, Twitter czy Facebook. Pozwól, że przedstawię Ci inne przyszłościowe narzędzie.

SlideShare – czyli mało znana, lecz doceniona aplikacja

Przeciętnemu bywalcowi internetowemu SlideShare zapewne nic nie mówi. Tymczasem należy jasno zaznaczyć, że jest to serwis społecznościowy, którego celem jest dzielenie się wiedzą online. Na czym polega siła tego narzędzia? Użytkownicy mogą publikować treści w formie multimedialnych prezentacji. Jak wiadomo w dzisiejszym świecie rządzi obraz. Nawet bardzo ciekawa treść w porównaniu z dowolnym pokazem slajdów zawsze będzie odgrywała drugorzędną rolę.

SlideShare powstał w 2006 roku. Założeniem tego serwisu było umożliwienie profesjonalistom dzielenia się prezentacjami, plikami w formacie PDF, slajdami oraz webinariami i wieloma innymi dokumentami. Jak mówi same źródło (slideshare.net) każdego miesiąca użytkownicy generują i przeglądają ponad 3 miliardy slajdów.

Pamiętajmy także o tym, że SlideShare to również narzędzie content marketingowe. 

Jesteście ciekawi kto ma profil na SlideShare? Z tej platformy korzysta między innymi Biały Dom oraz NASA.

Jest to serwis przeznaczony praktycznie dla każdego. Nie ważne czy dopiero rozpoczynasz swoją działalność i jak duża jest Twoja firma.  Wykorzystując to narzędzie masz szansę na stworzenie oryginalnej strategii content marketingu.

Dlaczego warto skorzystać ze SlideShare?

Przedstawiam Ci, kilka najważniejszych powodów:

  • staniesz się ekspertem w swojej branży;
  • zbudujesz trwałe relacje z kontrahentami;
  • dotrzesz do większej grupy odbiorców;
  • darmowa reklama.

Jak SlideShare Ci pomoże i od czego zacząć?

Dzięki multimedialnym prezentacjom będziesz miał jedno z najważniejszych narzędzi, które będzie pomagało Ci zdobywać nowych klientów. Prezentując swoją markę można pokazać się w prosty i nienachalny sposób od jak najlepszej strony. Jeżeli chociaż jedna osoba po obejrzeniu pokazu slajdów lub filmu przekona się do Twojej działalności, to już możesz mówić o odniesionym sukcesie.

Od czego zacząć?

Przede wszystkim powinieneś określić konkretny cel, znaleźć grupę docelową oraz zastanowić się nad tym co jej pokazać. Pamiętaj o tym, żeby Twoje prezentacje były spójne z wizerunkiem firmy.

Kieruj się zasadą im prościej tym lepiej. Każda z Twoich prezentacji powinna być spójna, przejrzysta i logiczna. Nikt bowiem nie będzie się domyślał co chciałeś przekazać w konkretnym slajdzie. Postaw na proste przekazy, dobieraj kolory tła i czcionki, twórz ciekawe tytuły i nagłówki.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się z jakich elementów powinna składać się Twoja prezentacja, to wejdź na stronę SlideShare i obejrzyj krótki film instruktażowy. Dowiesz się z niego na przykład, że prezentacja powinna mieć średnio 19 slajdów.

A czy ktoś z Was korzysta z SlideShare? 🙂