SI CAPTCHA Anti-Spam czyli o blokowaniu spam komentarzy

Spam w komentarzach na blogu to niestety plaga, z którą walczy każdy bloger. Mimo, iż masowe pozyskiwanie linków automatami do linkowania nie daje efektów jak kiedyś nadal nie brakuje pozycjonerów korzystających z tej metody.

Setki bezwartościowych komentarzy pod każdym wpisem spawia, że nasi czytelnicy mogą przestać nas odwiedzać. Komentarze to miejsce na prowadzenie wartościowych rozmów na temat artykuły a nie na reklamowanie pożyczek i innych tego typu rzeczy.

Wprowadzenie potwierdzenia tekstowego przy umieszczaniu komentarzy może znacząco zmniejszyć ilość bezwartościowych komentarzy.

Wtyczka, którą dzisiaj chcę Wam pokazać nazywa się SI CAPTCHA Anti-Spam. Wtyczka jest dostępna do pobrania tutaj - https://wordpress.org/plugins/si-captcha-for-wordpress/

Przykład zastosowania Si CAPTCHA

Przykład zastosowania Si CAPTCHA

Funkcje SI CAPTCHA Anti-Spam

Wtyczka umożliwia podłączenie potwierdzenia tekstowego w nastepujących miejscach:

  • formularz logowania
  • formularz rejestracji
  • formularz odzyskiwania hasła
  • komentarze
si-captcha

Ustawienia SI CAPTCHA

Wtyczka SI CAPTCHA Anti-Spam w połączeniu z Akismet może znacząco zmniejszyć problem spamu w komentarzach.

Opcje wtyczki umożliwiają nam także edycję formatowania pola potwierdzenia tekstowego.

Formatowanie CSS

Formatowanie CSS

Użytkownik może zmienić tekst domyślnych powiadomień.

SI-CAPTCHA powiadomienia

SI-CAPTCHA powiadomienia

Na kilku moich blogach połączenie Akismet i SI CAPTCHA daje dobre efekty. Problem spamu w komentarzach istnieje nadal ale jest znacznie mniejszy. Bez obu wtyczek codziennie notuje kilkadziesiąt komentarzy ze spamem, obie wtyczki minimalizują tę ilość to zaledwie kilku dziennie. A wy jak walczycie ze spamem?

2 Responses

  1. Ta captcha jest rozwiązywana automatycznie przez wiele ocrów stworzonych na potrzeby SEO. Część spamu zatrzyma, ale tylko tego najmniej kreatywnego.
  2. Rozwiązaniem może być podpięcie Wordpressa, bo zapewne piszesz o rozwiązaniu na ten CMS przez plugin, który łączy naszą stronę z cdn CloudFlare. Zyskujemy dwie rzeczy - szybkość - bezpieczeństwo m.in. antydos i antyspam Całość także za free. Link do wtyczki - https://wordpress.org/plugins/cloudflare/

Leave a comment