Optymalizacja treści

Wielu początkujących pozycjonerów zadaje mi pytania jak dobrze zoptymalizować treść strony www aby była wartościowa pod względem SEO. W poniższym artykule postaram się krótko pokazać jak to powinno wyglądać. Mam nadzieję, że pomogłem 🙂

Analiza i dobranie odpowiednich słów kluczowych

Na początku zanim jeszcze weźmiemy się za przygotowanie artykułów na naszą stronę www/bloga musimy dobrać odpowiednie słowa kluczowe. Słowa kluczowe wybieramy wśród tych, które najczęściej są wpisywane w wyszukiwarkach internetowych.

Nagłówek strony

Bardzo ważnym krokiem podczas optymalizacji strony internetowej jest nadanie odpowiednich nagłówków w postaci <H1></H1> oraz niższego stopnia. Prawidłowy rozkład nagłówków powinien wyglądać następująco:

<H1>Tytuł strony</H1>
<H2>Rozdział 1</H2>
<H3>Podrozdział 1.1</H3>
<H2>Rozdział 1</H2>
<H3>Podrozdział 1.1</H3>

Nasycenie treści słowami kluczowymi

  1. Dobrze napisany i zoptymalizowany pod kątem słów kluczowych artykuł powinien zawierać kilkukrotnie powtórzenie danej frazy.
  2. Najważniejsze frazy powinny być zawarte w tytule artykułu oraz podrozdziałów.
  3. Aby nie powtarzać zbyt często słów kluczowych powinniśmy stosować liczby mnogiej, synonimów oraz odmian.
  4. Tekst powinien być przede wszystkim napisany dla czytelnika a nie dla robotów dlatego należy rozważnie rozplanować wykorzystanie słów kluczowych.
  5. Aby tekst był naturalny nie należy powtarzać słowa kluczowego częściej niż raz na kilka zdań.
  6. Rozmieszczenie słów kluczowych powinno być naturalne. Powinniśmy unikać zbyt częstych powtórzeń w jednym akapicie.

Cross-linking

W każdym artykule powinniśmy się odwoływać do podstron o podobnej tematyce. Umieszczenie takiego linka będzie miało naturalny i wiarygodny charakter, gdyż znajduję się powiązanym tematycznie artykule.

Optymalizacja plików graficznych

Optymalizacja plików graficznych może spowodować pojawienie się ich w wyszukiwarce plików graficznych. Może to być korzystne szczególnie dla serwisów posiadających wiele elementów obrazkowych. Każdy element graficzny na stronie powinien być dobrze opisany poprzez nadanie atrybutu alt do obrazka. Powinno to być jedno ze słów kluczowych, na które optymalizujemy daną podstronę. Nie powinniśmy także zapomnieć o nadaniu odpowiedniej nazwy plikowi graficznemu.