Meta Tagi. Optymalizacja meta-tagów w kodzie strony

Wielu początkujących pozycjonerów bardzo często zapomina o bardzo ważnym etapie optymalizacji. Stworzenie optymalnej struktury meta-tagów zawarte jest w wytycznych wyszukiwarek dla webmasterów. Dla każdej podstrony zaleca się stworzyć unikalne meta-tagi.

Tag Title czyli tytuł strony

<title>Tytuł naszej strony Strony</title>

Podczas tworzenia należy pamiętać aby nie był zbyt krótki, optymalna długość to 65-80 znaków. Należy także pamiętać aby tytuł strony odzwierciedlał zawartość strony, dobrze jest wykorzystać w tym miejscu najważniejsze słowa kluczowe. Tag Title jest najważniejszy w strukturze strony.

Tag Description czyli opis tego co znajduje się na stronie

<meta name=”description” content=”Tutaj umieszczamy krótki opis naszej strony”/>

Tag Description powinien mieć maksymalnie 200 znaków. Jego zawartość powinna być napisana w taki sposób aby zachęcić użytkowników do odwiedzenia naszej strony. Bardzo często w wynikach wyszukiwania wykorzystany jest jako opis odnośnika. W tagu Description można użyć najważniejsze słowa kluczowe.

Tag keywords czyli słowa kluczowe opisujące naszą stronę

<meta name=”keywords” content=”Tutaj umieszczamy słowa kluczowe”/>

W meta-tagu  umieszczamy najważniejsze słowa kluczowe opisujące zawartość naszej strony internetowej. Wszystkie słowa kluczowe powinny zawierać się maksymalnie w 500 znakach. Obecnie stosuje się go coraz rzadziej, gdyż ma znikome znaczenie w algorytmach wyszukiwarek.

No Comments Yet.

Leave a comment