WordPress nadal umacnia swoją pozycję na rynku gotowych rozwiązań do tworzenia stron www. Zgodnie z najnowszymi danymi ze strony w3techs.com, 61,1% witryn na świecie zostało zbudowanych za pomocą WordPress’a. Jest to coś niesamowitego, nie prawda?

Obecny WordPress to uniwersalny system do budowania różnych typów stron internetowych. Przy tym pozostaje on wygodnym narzędziem, gdy w kwestii tworzenia blogów. Jeśli potrzebujesz wygodnego i funkcjonalnego rozwiązania do tworzenia strony osobistej lub tematycznego bloga, WordPress sprawdzi się idealnie. Jest on darmowy i pozwala tworzyć komercyjne strony. Wybierając WordPress możesz skorzystać z tysiąca gotowych wtyczek i motywów dostępnych również na repozytorium WordPress, jak i na stronach producentów.

W tym wpisie przygotowaliśmy dla Ciebie listę popularnych motywów blogowych, które pomogą realizować projekt, o którym dawno marzyłeś. Produkty te zostały wybrane z oferty TemplateMonster. Wśród nich znajdziesz szaty graficzne od różnych zespołów. Dzięki temu motywy mają różne podejścia w projektowaniu układów, swoje wtyczki i widgety w zestawie.

Wszystkie motywy wspierane są przez ich twórców. Dzięki temu możesz liczyć nie tylko na aktualizacje, lecz także na pomóc techniczną. Aby uzyskać pomóc, musisz skorzystać z systemu ticketów, która jest dostępna w panelu administracyjnym serwisu. Specjalista TemplateMonster oraz twórca motywu skontaktuje się z Tobą w jak najkrótszym czasie.

Więcej szczegółów o motywach znajdziesz w opisach poniżej.

TVChanel

Motyw ten pasuje do tworzenia blogu sportowego, jak i portalu nowinek sportowych. W jego projekcie główny nacisk został położony na duże obrazy i typografie, co pozwala skupić uwagę odwiedzających na artykułach. Warto także wyróżnić różne widgety, które można dodawać na stronę główną oraz na panel boczny.

Motyw powstał w oparciu o Cherry Framework 5.1 i posiada popularne wtyczki Cherry. Do templatki zostały dodane dodatki Elementor i wtyczki do niego: JetElements, JetBlocks, JetTabs i JetThemeCore.

Szczegóły |  Demo

Authentik

Motyw Authentik przyda się do tworzenia strony osobistej i blogu tematycznego. Ma on przejrzysty projekt, który został wykonany w szarych kolorach. Dzięki temu uwaga odwiedzających skupia się na kolorowych obrazach i zawartości tekstowej. Inną kolorystykę strony można ustawić korzystając z wygodnych opcji personalizacji. Znajdziesz je w panelu administracyjnego.

Motyw ten posiada podstawowe rozszerzenia, w tym rozwijane menu, galerię, opcje mediów społecznościowych, mediatekę itd. Templatka wspiera RTL i technologię Retina. Można także skorzystać z WPML, Yoast SEO, MailChimp i innych popularnych wtyczek z repozytorium WordPerss. Motyw jest również responsywny i przyjazny dla SEO.

Szczegóły |  Demo

Holes

Świetny motyw do tworzenia blogów tematycznych. Ma on uniwersalny projekt, w którym połączone są jasne kolory, duże obrazy, typografie oraz ciekawe efekty animacyjne. Dzięki temu strona wygląda młodzieżowo i przypadnie do gustu odwiedzającym. Motyw ma także rozbudowane opcje personalizacji i Elementor. Dzięki temu możesz szybko dopasować projekt do własnych potrzeb.

Do motywu zostały dodane MegaMenu, suwak, galeria i mediateka, manager panelu bocznego, opcje mediów społecznościowych itd. Możesz także skorzystać z Elementora i dodatkowej wtyczki JetElements. Rozszerza ona możliwości wizualnego kreatora, dodając nowe widgety. Motyw wspiera fonty webowe Google i technologię Retina.

Szczegóły |  Demo

Satellex

Satellex to rozbudowany motyw do tworzenia profesjonalnych blogów. Ma on uniwersalny projekt, który został wykonany w klasycznych biało-czarnych kolorach. Templatka posiada szereg widgetów do umieszczenia różnych typów informacji na stronie.

Motyw posiada Elementor, MegaMenu, suwak, manager panelu bocznego, newsletter i popup, mediatekę, opcje mediów społecznościowych itd. Funkcjonalność Elementora jest rozszerzona za pomocą JetElements i JetBlog. Motyw jest responsywny i kompatybilny z przeglądarkami internetowymi. Dzięki temu strona będzie poprawnie wyświetlać się na różnych urządzeniach internautów.

Szczegóły |  Demo

Societic

Motyw ten świetnie nadaje się do tworzenia blogu poświęconego podróżom. Ma on charakterystyczny projektm w którym połączone są duże obrazy i stylowe efekty animacyjne. Przy czym strona nie jest przeciążona elementami graficznymi i skryptami. Będzie szybko ładować się również na urządzeniach mobilnych, jak i komputerach desktopowych.

Do templatki zostały dodane wtyczki i widgety. Pozwala to skorzystać z rozwijanego menu, suwaka, galerii, licznika umiejętności, formularza kontaktowego itd. Motyw zawiera Elementor i wtyczkę JetElements. Z ich pomocą możesz tworzyć unikatowe projekty stron i zarządzać elementami w trybie wizualnym. Templatka wspiera fonty Google i technologię Retina.

Szczegóły |  Demo

News Maker

Podany motyw pasuje do tworzenia portali i blogów tematycznych. Warto wyróżnić rozbudowane opcje personalizacji, obecność Elementora i gotowych obrazów komercyjnych. Z ich pomocą można szybko wprowadzić potrzebne zmiany do wyglądu templatki.

Wybierając motyw News Maker możesz skorzystać z MegaMenu, galerii, managera pasku bocznego, formularza zapisywania na newsletter i formularza kontaktowego. Templatka wspiera popularne wtyczki ze strony wordpress.org. Dzięki czemu wzbogacisz funkcjonalność blogu nowymi funkcjami. Motyw jest responsywny i kompatybilny z przeglądarkami www.

Szczegóły |  Demo

Relarum

Projekt motywu został wykonany w jasnych kolorach i zawiera dodatkową różową barwę. Ostatnia wskazuje, że templatka świetnie nadaje się do realizacji blogów kobiecych. Motyw posiada wygodne opcje zarządzania wyglądem i różne widgety.

Do motywu dodane zostały popularne wtyczki Cherry, w tym Cherry Socialize, Cherry PopUps oraz Cherry Sidebars. Templatka posiada suwak, galerię, opcje mediów społecznościowych i Elementor. Dodatkowo możesz skorzystać z wtyczek JetElements i JetBlog, które rozszerzają możliwości templatki. Motyw jest responsywny i zoptymalizowany pod kątem SEO.

Szczegóły |  Demo

WorldMap

Jeszcze jeden ciekawy motyw do tworzenia bloga podróżniczego. Jego projekt został wykonany w jasnych kolorach, co pozwala w dodatkowy sposób wyróżniać jaskrawe zdjęcia z podroży. Także warto wyróżnić proste efekty animacyjne. Dodają one dynamiczności stronie.

WordMap zawiera przydatne funkcje do tworzenia profesjonalnego bloga. Możesz skorzystać z MegaMenu, galerii, managera pasku bocznego, opcje mediów społecznościowych i różnych widgetów. Motyw posiada Elementor, który pozwala szybko tworzyć własne strony w trybie wizualnym. Templatka ma przejrzysty kod i jest przyjazna dla SEO.

Szczegóły |  Demo

Spectr

Spectr to rozbudowany motyw do tworzenia blogów tematycznych. Posiada on 6 układów dla strony głównej, 7 układów dla osobnych stron oraz gotowe projekty dla nagłówka i stopki. Dzięki temu możesz stworzyć najbardziej odpowiedni projekt dla strony i dalej dopasować go za pomocą rozbudowanych opcji zarządzania wyglądem. Znajdziesz je w sekcji „Personalizacja” panelu administracyjnego.

Motyw zawiera Visual Composer, 55 shortcodes do niego, MegaMenu, suwak, opcje mediów społecznościowych, galerię itd. Templatka jest kompatybilna z Yoast SEO, MailChimp, Ecwid, WPML i innymi popularnymi wtyczkami dla WordPress. Została ona zaprojektowana w zgodności ze standardami W3C i rekomendacjami wyszukiwarek internetowych.

Szczegóły |  Demo

Vulitin

Kolejny uniwersalny motyw do tworzenia blogów. Oferuje on 4 gotowe układy dla strony domowej, gotowe projekty dla nagłówku i stopki oraz dodatkowe opcje personalizacji. Motyw posiada ciekawe widgety, które możesz zastosować również na stronie głównej, jak i na panelu bocznym. Razem z templatką udostępniana jest dokumentacja.

Motyw Vulition opiera się o Redux Framework, który pozwala korzystać z szeregu funkcji. Do templatki także były dodane Revolution Slider, WPBakery, MegaMenu, galeria, opcje mediów społecznościowych. Templatka wspiera fonty webowe Google.

Szczegóły |  Demo