monstroid2 recenzja

Przez ostatnie dwa tygodnie miałem możliwość testowania nowego motywu od Template Monster o nazwie Monstroid2. W dzisiejszym artykule postaram się przedstawić Wam jak wygląda ten motyw, czy warto go kupić i dlaczego oraz co udało mi się stworzyć z jego udziałem.

Cena jaką musimy zapłacić za Monstroid2 to 75$. Cena niezbyt wygórowana mając na uwadze, że motyw otrzymujemy na licencji GPL co oznacza, że możemy wykorzystać go do tworzenia wielu stron internetowych, zwłaszcza, że umożliwia on utworzenie strony w oparciu o gotowe layout’y.

monstroid2 gpl

Monstroid2 – instalacja motywu

Tak samo jak w przypadku poprzednich motywów od TemplateMonster, z którymi miałem do czynienia instalacja przebiegła bez problemów. Warto jednak zwrócić uwagę na wymagania motywu co do parametrów serwera. W moim przypadku wystarczyło zmienić wersję PHP na nowszą.

monstroid2 wymagania

Monstroid2 – 10 gotowych layout’ów

Motyw składa się z 10 gotowych layout’ów, które możemy dowolnie dostosować pod swój projekt. Personalizacja motywu to duży plus dla twórców. Korzystając z tej opcji z swoim WordPressie możemy zmienić praktycznie wszystko (kolory, czcionki, układ nagłówka oraz wiele innych) bez ingerencji w kod strony.

Monstroid – wtyczki w zestawie

Wraz z motywem Monstroid2 otrzymujemy zestaw wtyczek, które w znacznym stopniu usprawniają tworzenie funkcjonalnych stron internetowych. Ciekawym rozwiązaniem jest rozszerzenie możliwości WooCommerce oraz bbPress.

Za darmo otrzymujemy także wtyczki do umawiania spotkań, kalendarz wydarzeń, galerii, mega menu, osi czasu, opiniowania.

monstroid2 wtyczki

Monstroid2 – tworzenie strony głównej za pomocą PowerBuildera

Do tworzenia strony głównej korzystamy z potężnego narzędzia o nazwie PowerBuilder. Z jego pomocą tworzymy projekt za pomocą metody drag and drop z niezwykle zaawansowanymi funkcjami. Tworząc projekt do dyspozycji mamy 11 standardowych układów kolumn na stronie.

Na których możemy umieścić 29 specjalnych modułów.

Monstroid2 – moja opinia

Najważniejszą zaletą Monstroid2 dla mnie jest jej licencja. Produkty zakupiony raz możemy stosować wielokrotnie w kolejnych projektach. Prostota obsługi sprawi, że nawet użytkownicy nie zajmujący się profesjonalnie tworzeniem  stron internetowych z łatwością sobie poradzą.

Motyw można określić jako uniwersalny, za pomocą gotowych layoutów możemy stworzyć wiele profesjonalnych stron internetowych. Do dyspozycji mamy osiem układów nagłówka, sidebar po obu stronach oraz kilka ciekawych modułów, które dodajemy za pomocą PowerBuildera.

Czy warto wydać 75 dolarów na ten motyw? Z pewnością tak.

Link do szablonu – Monstroid2