Mocne profile – sposób na naturalne linki

Google poprzez aktualizacje swoich algorytmów chce trudnić nam życie. Aktualizacje takie jak PingwinPanda i Koliber sprawiają, że dotychczas sprawdzone metody pozycjonowania nie przynoszą oczekiwanych rezultatów.

Jeśli chcesz podnieść pozycję swojej strony w wynikach wyszukiwania aktualnie jednym z lepszych sposobów są Mocne profile, które tworzone są na największych portalach, blogach oraz forach internetowych. Takie strony charakteryzują się:

  • wysokim wskaźnikiem Page Rank oraz Trust Rank - takie strony posiadają wysoką wartość dla Google oraz cieszą się jego zaufaniem
  • bardzo dużą liczbą unikalnych użytkowników oraz dziennych odwiedzin

Jakie korzyści otrzymujemy zakładając mocne profile?

Pierwsza z nich to bez wątpienia pozyskiwanie naturalnych linków. Zakładając profile nasze linki możemy umieścić tam w postaci adresu www, linka z anchorem, obrazka lub odnośnika pod tekstem typu Website, Homepage, Personal page, strona domowa itp.

Kolejna zaleta to zróżnicowanie linków przychodzących. Oprócz tego, że pozyskujemy linki w postaci adresów www oraz anchorów nasze linki będą pochodziły z serwisów postawionych na rozmaitych skryptach: WordPress, Drupal, Joomla, phpBB3. Nasze linki mogą pochodzić z witryn polskich ale i także zagranicznych.

Duże znaczenie ma także koszt pozyskiwania takich linków. Nie musimy płacić za jego dodanie jak w przypadku artykułów sponsorowanych czy wpisów w płatnych katalogach. Jedynym kosztem jest tutaj czas poświęcony na utworzenie profili oraz jego uzupełnienie o podstawowe dane oraz link prowadzący do naszej strony.

Należy pamiętać aby po uzupełnieniu profili wykonać kilka czynności w danym serwisie. Na przykład przedstawienie się w odpowiednim dziale na forum, dodanie kilku zdjęć, polubienie pewnych elementów w przypadku tego typu serwisów. Zyskamy w ten sposób linki, które wzmocnią nasz profil oraz sprawią, że szybciej zostanie od zaindeksowany. Profile z samym linkiem często traktowane są jako spam i kasowane przez administratorów.

Jeśli chciałbyś zlecić komuś pozyskanie linków z mocnych profili zapraszam do kontaktu.

No Comments Yet.

Leave a comment