Jak pisać dobre teksty SEO? 6 przydatnych porad!

Z doświadczenia wiem, że nie każdy copywriter pisze teksty dobre pod SEO. Dobre teksty SEO to kompromis pomiędzy dobrą treścią a jakością dla wyszukiwarek. Nie jest to wcale nic trudnego. Wystarczy stosować się do kilku prostych zasad, które przedstawię poniżej:

Pisz tylko unikalne teksty

Stosowanie plagiatu jest karalne. Google może nałożyć filtr lub w najgorszym wypadku bana na naszą stronę. Spowoduje to bardzo odległe miejsca w wynikach wyszukiwania co sprawi, że ruch na naszej stronie znacznie się zmniejszy. Druga kwestia to spadek zaufania w oczach czytelników.

Tekst na stronie powinien być przede wszystkim stworzony dla ludzi

Tekst, który piszesz powinien być dostosowany pod czytelnika. Nikt nie będzie czytał tekstu, który nie będzie ciekawy. Wystarczy poprzez stonowane korzystanie z kolejnych porad sprawić, że tekst nabierze dla wyszukiwarki znaczenie.

Wybierz odpowiednie słowa kluczowe

Wybór odpowiednich słów kluczowych jest bardzo ważnym etapem. Jeśli będziesz pozycjonował swoją stronę pod słowo kluczowe nie związane z Twoją działalnością może mieć tylko odwiedziny osób, które nie są zainteresowane tym co oferujesz. Nie należy też zawężać zbyt słów kluczowych.

Stosuj słowa kluczowe w umiarkowanej ilości

Pamiętaj, ze Twój tekst nie może być zlepkiem słów kluczowych bo starci on swoją jakość. Staraj się umieścić w tekście tak słowa kluczowe aby nie budziły podejrzeć czytelników. Niska jakość treści an stronie może zostać odebrana przez czytelnika jako spam.

Dywersyfikacja słów kluczowych

Stosowanie synonimów, słów bliskoznacznych czy odmian słów kluczowych może sprawić, że wyszukiwarka oceni lepiej nasz tekst. Zamiast na siłę umieszczać słowo kluczowe, np.: "ubrania" w każdym zdaniu możemy stosować: "ciuchy" i tak dalej. Warto także stosować słowa kluczowe odmienione przez przypadku czy w liczbie mnogiej. Google coraz częściej dostrzega takie zastosowania.

Optymalizacja czyli kod Twojej strony

O tym pisałem już wcześniej w artykułach:
Meta Tagi. Optymalizacja meta-tagów w kodzie strony
Optymalizacja treści na stronach www

Zajrzyj a dowiesz się kilku ciekawych rzeczy.

Teraz już wiesz jak stworzyć treść na Twojej stronie, które będzie przyjazna zarówno dla użytkowników jak i wyszukiwarek. Z czasem sam wyczujesz jak należy pisać tekst aby posiadał moc pod SEO. Mam nadzieję, że tego szukałeś!

1 Response

  1. Stiepanowna
    Parę technicznych uwag odnośnie pisania tekstów SEO http://www.dziennikarsko.com.pl/wp-content/uploads/2014/08/Optymalizacja-artykulow.pdf

Leave a comment