motywy gpl wordpress

W kilku ostatnich artykułach opisałem płatne motywy dla WordPłem w nich kluczowe wady i zalety tych produktów. A więc, jeśli nie mieliście Państwo jeszcze do czynienia z motywami od TemplateMonster, możecie zapoznać z moimi recenzjami do ich templatek Monstroid 2 i Globy.

Dzisiejszy mój wpis również będzie poświęcony motywom. Jednak tym razem przedstawię Państwu darmowe templatki dla WordPress od TemplateMonster.

W ciągu 2016 roku na stronie producenta miały miejsce duże zmiany. Były one związane nie tylko z odnowieniem projektu strony lub rebrandingiem marki, lecz także z pojawieniem nowych produktów na stronie. Rok temu TemplateMonster prezentował swoje pierwsze motywy rozpowszechniane na licencji GPL. Na obecną chwilę ich liczba wynosi 240+ produktów dla WordPress i WooCommerce. Takim właśnie produktem jest opisany przeze mnie Monstroid 2, który możecie stosować do tworzenia dowolnej liczby stron internetowych.

Opisane dzisiaj motywy również rozpowszechniają się na licencji GPL. Ponadto, jedna z templatek jest „mniejszym bratem” motywu flagowego Montroid 2. Do innych zalet wybranych produktów można zaliczyć oparcie o nową wersję Cherry Framework, responsywność i kompatybilność z popularnymi przeglądarkami internetowymi. Jedyne, na co należy zwrócić uwagę to fakt, że mają one mniej opcji niż płatne rozwiązania, jednak całkowicie wystarczy do tworzenia nowoczesnych blogów lub stron hobbistycznych. A jeśli rozszerzyć ich funkcjonalność za pomocą darmowych wtyczek, templatki mogą być stosowane do realizacji stron firmowych.

Zapraszamy więc do bliższego zapoznania z produktami.

Monstroid 2 Lite

Jak pisałem powyżej, podany motyw jest uproszczoną wersją motywu flagowego Monstroid 2. Oznacza to, że on zawiera mniejszą ilość opcji, stylów i gotowych projektów stron, niż płatne rozwiązanie. Jednak to nie przeszkadza Państwu stworzyć profesjonalną stronę www. Ponadto templatka jest kompatybilna z popularnymi wtyczkami dla WordPress. A więc możecie w prosty sposób rozszerzyć jego funkcjonalność.

Motyw ma klasyczny projekt blogowy, który został wykonany w jasnych kolorach. Nie jest obciążony nadmierną ilością elementów graficznych i efektów animacyjnych. Przy tym strona ma wygodną nawigację i różne ciekawe widgety. To wszystko pozwala skupić uwagę odwiedzających na zawartości strony i pozwoli im szybko znaleźć interesującą informację.

Podany motyw został zbudowany w oparciu o Cherry Framework 5.0. Zawiera on jednak tylko podstawowe moduły od tego frameworku czyli rozwijane menu, suwak, mediateka, przyciski mediów społecznościowych oraz kalendarz. Oprócz tego templatka zawiera mapę Google i fonty webowe Google.

Szczegółowa informacją dotycząca motywu:

WordPress CMS: 4.7.x

Kompatybilny z WordPress: 4.2.x-4.7.x

Cherry Framework wersja: 5.0

Animacja: HTML plus JS

Dodatkowe funkcje: Calendar, Commenting System, Crossbrowser Compatibility, Dropdown Menu, Favicon, Google map, Google Web Fonts, Sample content, Social Options, MailChimp Ready Template, Background Options, Media library, Live Customizer, Performance Optimization, Sidebar Manager

Język: Angielski

Demo – https:/www.templatemonster.com/pl/demo/59560.html

Download – https://www.templatemonster.com/pl/szablony-wordpress-59560.html

Kustrix Lite

Stylowy motyw do tworzenia stron poświęconych modzie i urodzie. Można go jednak dopasować do dowolnych innych tematów blogowych. Jest to możliwe dzięki rozbudowanym opcjom personalizacji, które pozwalają modyfikować wygląd strony w trybie online. Oprócz tego motyw wspiera popularne rozszerzenia dla WordPress, co pozwala rozbudować stronę internetową o dodatkowe funkcje.

Kluczowym elementem strony domowej jest pełnoekranowy suwak, który można wykorzystywać do celów reklamowych. Sama strona ma dwukolumnowy układ. Po lewej stronie znajdują się obszar z krótkim przeglądem artykułów, a po prawej – obszar dla widgetów. Można umieścić tam informację o autorze bloga, kalendarz, przyciski do profili bloga w popularnych sieciach społecznościowych itd.

Funkcjonalność motywu Kustrix Lite została realizowana za pomocą Cherry Framework 5.0. Dzięki temu możecie korzystać Państwo z rozwijanego menu, dynamicznego suwaku, kalendarzu, mapy Google itd. Także ten motyw wspiera fonty webowe Google i WPML. On jest responsywny i przyjazny dla SEO.

Kustrix Lite – Free WordPress Theme WordPress Theme

Szczegółowa informacją dotycząca motywu:

WordPress CMS: 4.5.x

Kompatybilny z WordPress: 4.2.x-4.7.x

Cherry Framework wersja: 5.0

Animacja: HTML plus JS

Dodatkowe funkcje: Advanced Theme Options, Calendar, Commenting System, Crossbrowser Compatibility, Dropdown Menu, Favicon, Google Web Fonts, Sample content, Social Options, Tag Cloud, Facebook Like Box, Instagram Board, Twitter Feed

Język: Angielski

Demo – http://www.templatemonster.com/pl/demo/60061.html

Download – https://www.templatemonster.com/pl/szablony-wordpress-60061.html

PhotoLab

Będzie to idealny motyw do tworzenia stron oraz blogów poświęconych fotografii. PhotoLab to na pierwszy zrzut oka prosty projekt, który zawiera tylko niezbędne elementy graficzne.  Jednak dzięki temu uwaga odwiedzających będzie skupiona na zawartości strony. Motyw ten posiada wbudowaną mediatekę, co pozwala Państwu tworzyć portfolio fotograficzne i dodawać różne zdjęcia do albumów na stronie www.

Motyw PhotoLab również został realizowany za pomocą ostatniej wersji Cherry Framework. To pozwali Państwu korzystać z mediateki, rozwijanego menu, kalendarza i opcji mediów społecznościowych. Oprócz tego motyw wspiera fonty webowe Google i zawiera mapę Google. On także jest responsywny i dostosowany pod popularne przeglądarki internetowe.

Photo Lab Responsive WordPress Theme

Szczegółowa informacją dotycząca motywu:

WordPress CMS: 4.2.x

Kompatybilny z WordPress: 4.2.x-4.7.x

Cherry Framework wersja: 5.0

Animacja: HTML plus JS

Dodatkowe funkcje: Calendar, Commenting System, Crossbrowser Compatibility, Dropdown Menu, Favicon, Google Map, Google Web Fonts, Sample Content, Social Options, MailChimp Ready Template, Background Options, Media Library, Live Customizer, Performance Optimization, Sidebar Manager

Język: Angielski

Demo – https://www.templatemonster.com/pl/demo/53920.html

Download – https://www.templatemonster.com/pl/szablony-wordpress-53920.html