Za oknem już dawno jesień i jest to świetny czas na zmiany, tym bardziej na realizację strony www. Sama natura inspiruje do działania. Dlatego jeśli macie pomysł na tworzenie nowej oraz modyfikację istniejącej witryny internetowej, na pewno będziecie szukać motywów graficznych.  Na moim blogu możecie znaleźć również darmowe, jak i płatne motywy dla WordPress, które pomogą realizować Wasz pomysł. A jeśli już korzystaliście z nich lub szukacie innych projektów, zapraszam do zapoznania z poniższymi propozycjami.

Do dzisiejszego artykułu wybrałem nowe, darmowe motywy GPL z oferty TemplateMonster. Z ich pomocą możecie stworzyć Państwo stronę firmową, portfolio fotograficzne oraz blog tematyczny. Podane motywy są kompatybilne z popularnymi rozszerzeniami z repozytorium wtyczek WordPress.

Do zalet wybranych przeze mnie templatek należy zaliczyć przede wszystkim responsywność. Dzięki temu strony zbudowane o nich będą poprawnie wyświetlać się na różnych urządzeniach mobilnych. Motywy te mają poprawny kod stworzony według do standardów W3C i wytycznych wyszukiwarkach internetowych. To znacznie ułatwi pozycjonowanie strony w przyszłości.

Razem z motywem dostaniecie niezbędną dokumentację. Na stronie producenta dostępne są poradniki opisujące wtyczki Cherry, używane w danych szablonach. To wszystko pomoże Wam szybko zapoznać się z motywem i zbudować stronę www według własnych potrzeb.

Globaly

Z pomocą tego motywu możecie stworzyć nowoczesną stronę biznesową.  Jego projekt został wykonany w jasnych kolorach, dzięki czemu uwaga odwiedzających będzie skupiona na zawartości witryny. Przy tym w projekcie zostały wykorzystane proste efekty animacyjne, które dodają dynamiczności stronie internetowej.

Na stronie domowej znajduje się dynamiczny suwak, którego można używać do celów reklamowych. Poniżej znajduje się także sekcja z krótkim opisem usług i informacją powitalną o firmie. Znajdziemy tam także wskaźnik umiejętności i sekcja z ostatnimi artykułami na blogu. Oprócz tego osoby odwiedzające mogą otrzymać darmową konsultację po wypełnieniu odpowiedniego formularzu.

Motyw Globaly opiera się o Cherry Framework 5.0, dzięki czemu można korzystać się z wtyczek i widgetów Cherry. Do użytku dostępne są rozwijane menu, dynamiczny suwaku, mediateki, wskaźnik umiejętności, manager paska bocznego itd. Oprócz tego templatka wspiera fonty webowe Google i zawiera mapę Google.

Szczegółowa informacją dotycząca motywu:

WordPress CMS: 4.7.x

Kompatybilny z WordPress: 4.2.x-4.7.x

Cherry Framework wersja: 5.0

Animacja: Parallax

Dodatkowe funkcje: Calendar, Commenting System, Crossbrowser Compatibility, Dropdown Menu, Favicon, Google map, Google Web Fonts, Sample content, Social Options, MailChimp Ready Template, Background Options, Media library, Live Customizer, Power Page Builder, Performance Optimization, Sidebar Manager

Język: Angielski

Link do pobrania https://www.templatemonster.com/pl/szablony-wordpress-52382.html

Demohttps://www.templatemonster.com/pl/demo/52382.html

Melissa

Jeśli poszukujecie stylowego motywu do tworzenia portfolio fotograficznego, Melissa będzie pasował idealnie. Zawiera on galerię i mediatekę, co pomoże Wam w wygodny sposób przedstawić swoje prace w sieci. Oprócz tego ma on ciekawy projekt, który został wykonany w czarno-białych kolorach. Przy czym fotografie w galeriach są kolorowe, co pozwala skupić uwagę na nich.

Na stronie głównej można znaleźć podstawowe informacje o fotografie i zapoznać się z jego pracami. Jest tam sekcja z informacją powitalną, nagrodami i portfolio, do którego można dodać najlepsze fotografie. U dołu strony znajduje się formularz zapisu na sesję zdjęciową.

Motyw został zbudowany o najnowszą wersję Cherry Framework, co pozwala korzystać z szeregu dodatków i wtyczek. Do Waszego użytku dostępne są TM galeria, mediateka, MegaMenu, kalendarz, opcje mediów społecznościowych itd. Oprócz tego motyw wspiera popularne wtyczki dla WordPress, dzięki czemu możecie szybko rozszerzyć funkcjonalność strony www.

Szczegółowa informacją dotycząca motywu:

WordPress CMS: 4.7.x

Kompatybilny z WordPress: 4.2.x-4.7.x

Cherry Framework wersja: 5.0

Animacja: HTML plus JS

Dodatkowe funkcje: Advanced Theme Options, Sliced PSD, Back To Top Button, Calendar, Crossbrowser Compatibility, Custom Page Templates, Dropdown Menu, Favicon, Google map, Google Web Fonts, Power Page Builder

Język: Angielski

Demohttps://www.templatemonster.com/pl/demo/52153.html

Link do pobraniahttps://www.templatemonster.com/pl/free-templates/motyw-wordpress-dla-strony-fotografa/

CatWalk

Podany motyw poświęcony jest agencji modelek, chociaż może być stosowany do innych tematów. Templatka zawiera rozbudowane opcje personalizacji, co pozwala dopasować jej wygląd do potrzeb projektu bez ingerencji w kod strony. Oprócz tego w motywie zostały wbudowane popularne wtyczki i widgety Cherry, dzięki czemu możecie budować funkcjonalne strony www.

Strona domowa występuje jako wizytówka dla agencji, można wiec na niej znaleźć wszystkie kluczowe informacji o agencji i zapoznać się z portfolio modelek. Jest tutaj także formularz zapisywania się na newsletter i przyciski do profili firmy w popularnych sieciach społecznościowych. Dzięki czemu osoby odwiedzające mogą otrzymywać aktualność w wygodny sposób.

Podany motyw jest na 100% GPL, co pozwala używać go do tworzenia dowolnej liczby stron www. Oprócz tego opiera się on o Cherry Framework 5.0, dzięki czemu zawiera wiele dodatkowych funkcji. A jeśli będziecie potrzebować jeszcze więcej, możecie skorzystać z popularnych wtyczek dla WordPress. Motyw ten będzie w pełni kompatybilny z nimi.

Catwalk – Fashion Modeling Agency Responsive WordPress Theme WordPress Theme

Szczegółowa informacją dotycząca motywu:

WordPress CMS: 4.7.x

Kompatybilny z WordPress: 4.2.x-4.7.x

Cherry Framework wersja: 5.0

Animacja: HTML plus JS

Dodatkowe funkcje: Calendar, Commenting System, Crossbrowser Compatibility, Dropdown Menu, Favicon, Google map, Google Web Fonts, Sample content, Social Options, MailChimp Ready Template, Background Options, Media library, Live Customizer, Power Page Builder, Performance Optimization, Related Posts, Sidebar Manager

Demohttps://www.templatemonster.com/pl/demo/61202.html

Link do pobraniahttps://www.templatemonster.com/pl/szablony-wordpress-61202.html