copywriting

Copywriting to pisanie tekstów. Czasami są to zwykłe teksty, które w branży SEO nazywa się preclami czy tekstami zapleczowymi.

Osoba pracująca jako copywriter – freelancer zajmuje się pisaniem tekstów niskiej jakości na potrzeby profesjonalnego pozycjonowania stron internetowych. Aby zacząć pracę jako copywriter nie musimy mieć żadnego doświadczenia. Wystarczą podstawowe umiejętności pracy z Microsoft Word i możemy zaczynać. Jest to idealna praca dla studentów oraz osób, które chcą dorobić do pensji. Ale dlaczego? Pisaniem tekstów możemy zajmować się w wolnej chwili, nie musimy wstawać wcześnie rano, dojeżdżąć pociągiem. Warunek jest tylko jeden – dostarczyć teksty na czas. Bo przecież nikt nie lubi opóźnień. Jak znaleźć praca jako copwriter? W sieci bez problemu znajdziemy mnóstwo portali umożliwiajacych wystawienie darmowego ogłoszenia, między innymi forum PiO.

Zawód copywritera można rozumieć także jako pisanie wysokiej jakości, merytorycznych tekstów pisanych do gazet czy profesjonalnych stron internetowych. Taka praca wymaga od nas wiedzy z branży marketingowej aby wiedzieć jakimi metodami dotrzemy do większej ilości odbiorców

A jakie jest Wasze zdanie na temat copywritingu?