Chciałbyś wstawić na swoim blogu formularz kontaktowy? Dobrze trafiłeś. Dzisiaj zaprezentuje Ci super wtyczkę, dzięki której zrobisz to w kilka minut.

Contact Form 7 to jedna z najpopularniejszych wtyczek stworzonych pod WordPressa. Dostępna jest za darmo tutaj – https://wordpress.org/plugins/contact-form-7 lub poprzez instalator wtyczek w kokpicie WordPressa.

Tworzenie nowego formularza w Contact Form 7

W menu boczym panelu administratora WordPress przechodzimy do zakładki Formularze i wybieramy Dodaj nowy.

contact-form-new

W pierwszym polu wpisujemy nazwę naszego formularza. W lewej kolumnie widzimy jak będzie wyglądał nam formularz. Możemy tam dodać pole tekstowe, adres-email, numer telefonu czy datę. W formularzu mozemy umieścić także opcje, które umożliwią utworzenie ankiety czyli pole wyboru, rozwijane menu czy przyciski. Mozemy także chronić się przed spamem instalując dodatek o nazwie Really Simple CAPTCHA.

contact-form-email

Kolejnym etapem przygotowania formularza kontaktowego jest stworzenie szablonu przesyłanej na naszą skrzynkę wiadomości ze strony. Domyślnie wygląda na jak na obrazku powyżej. Jeśli w poprzednim kroku modyfikowaliśmy wygląd formularza o dodatkowe pola powinniśmy uzupełnić je w Treści wiadomości. Wpisujemy adres e-mail, na który mają być wysyłane wiadomości oraz temat.

contact-form-komunikaty

Ostatnim krokiem jest wpisanie komunikatów wyświetlających się w przypadku określonych działań, np.: gdy wiadomość zostanie poprawnie wysłana lub gdy nastąpiły jakieś błędy. Komunikaty w języku polskim określone są domyślnie ale możemy je dowolnie modyfikować wpisując własny tekst.

Przechodzimy na samą górę i klikamy Zapisz.

Osadzanie na stronie formularza w Contact Form 7

Po utworzeniu i zapisaniu formularza przechodzimy do zakładki Formularze i wybieramy Formularze.

contact-form-osadzanie

Kopiujemy tekst z pola skrót i wklejamy go na podstronę, na której chcemy umieścić formularz. Gotowe! Twój formularz od teraz działa a Twoi klienci moga kontaktowac sie z Tobą poprzez Twoją stronę internetową. Masz jakieś pytania?