Polubienia na Facebooku – 9 porad jak je zdobyć?

Facebook jest jednym z najpopularniejszych serwisów społecznościowych. Co bardzo ważne korzystają z niego nie tylko osoby prywatne, ale także firmy. Te drugie wykorzystują platformę przede wszystkim do zdobywania nowych klientów i do rozwoju swojej działalności. Zasada jest prosta, im firma ma więcej znajomych w swoich kręgach, tym większe zainteresowanie, więcej „polubień” i klientów oraz lepsze zarobki.

Jeżeli chcemy stworzyć lepsze warunki do rozwoju naszego biznesu, to musimy zbudować społeczność. Jak to zrobić?

Polubienia na Facebooku - kilka praktycznych wskazówek

 1. Strona na Facebooku jest wizytówką firmy. Dlatego też, należy pamiętać o skrupulatnym wypełnieniu wszystkich pól. Trzeba podać nie tylko swoje dane adresowe, ale także należy przedstawić pokrótce swoją działalność i regularnie dodawać posty, filmy oraz zdjęcia. Co bardzo ważne każdy z tych wpisów powinien być adekwatnie otagowany. Zawsze należy dodawać tylko i wyłącznie unikalne treści. Nie mogą być one kopiowane z naszej strony, po popularne wyszukiwarki odbiorą to jako plagiat.
 2. Jedną z kluczowych kwestii jest promocja. Firma powinna być reklamowane wszędzie gdzie się da. Każdy wpis i każda dodawana treść powinna zachęcać czytelnika do zajrzenia na fanpage.
 3. Facebook, to przede wszystkim zapraszanie znajomych. W przypadku firm zasada działania jest taka sama. Na początku możemy poprosić naszą rodzinę, przyjaciół i krewnych, żeby dodali naszą firmę do grona znajomych. Jeśli osiągniemy pułap 25-ciu polubień, to wtedy będziemy mogli edytować adres strony na formę bardziej przyjazną dla otoczenia.
 4. Budowanie społeczności na Facebooku może się odbywać także w sposób stacjonarny. Wystarczy na banerach reklamowych i ulotkach dodać charakterystyczną „niebieską łapkę” i gotowe. Osobom, które polubią nasz fanpage możemy oferować na przykład dziesięć procent zniżki.
 5. Inne serwisy społecznościowe także mogą służyć do zapraszania na Facebooka.
 6. Treści zamieszczane na Facebooku powinny być wartościowe, zachęcające do polubień i dodawania komentarzy. Im bardziej przyłożymy się do edycji wpisu, tym większe szanse na powodzenie.
 7. Utrzymywanie stałego kontaktu z internautami, to klucz do sukcesu. Należy zachęcać użytkowników do komentowania, można wdawać się w dyskusje i na bieżąco odpowiadać na wszystkie pytania.
 8. Reklama, to kolejny strzał w dziesiątkę. Raz na jakiś czas można stworzyć reklamę, która będzie promowała nie tylko nasz fanpage, ale także konkretny post. Wypuszczając reklamę w świat należy określić grupę docelową.
 9. Czasami ważniejsze będzie unikalne zdjęcie niż wpis. Dlatego też, należy zwracać uwagę na umieszczaną grafikę.

Zdobywanie „lajków” to złożony proces. Nawet jeżeli niektóre działania nie przynoszą żadnych efektów, to nie należy się zniechęcać. Internet nie lubi próżni. Jeżeli nie mamy doświadczenia, to może czasami warto sprawdzić jak działa konkurencja?

1 Response

 1. Aleksandra
  Wykorzystam na swoim fanpage 'u

Leave a comment